Asystent do spraw obsługi klienta - 3 etaty

Zatrudniona osoba będzie realizować zadania związane z obsługą zwiedzających w punkcie recepcyjnym, podczas użytkowania wystawy stałej i wystaw czasowych oraz korzystania z oferty Kopalni Ignacy na terenie zewnętrznym. Zadania obejmują sprzedaż usług i towarów przy wykorzystaniu systemu sprzedaży i rezerwacji biletów oraz terminala płatniczego. Do obowiązków pracownika należeć będzie także ścisła współpraca z pracownikami zespołu do spraw obsługi zwiedzających oraz pozostałymi pracownikami Kopalni.

Na stanowisku są oferowane:

  • forma zatrudnienia: umowa o pracę w samorządowej instytucji kultury
  • wymiar czasu pracy – 1/1 etatu (przeciętnie 40 godzin tygodniowo), od wtorku do niedzieli zgodnie z grafikiem pracy
  • miejsce świadczenia pracy: Rybnik, dzielnica Niewiadom
  • wsparcie rozwoju kompetencji zawodowych i możliwość podnoszenia kwalifikacji w zakresie obsługi klienta
  • przez przystąpieniem do realizacji zadań szkolenie w zakresie dedykowanych programów komputerowych do obsługi zwiedzających

Zakres obowiązków

  • obsługa punktu recepcyjnego, w tym troska o jego prawidłowe funkcjonowanie i porządek, dbanie o komfort zwiedzających
  • obsługa systemu sprzedaży i rezerwacji biletów, wystawianie faktur, rozliczanie sprzedaży
  • sprzedaż gadżetów
  • sprawdzanie biletów wstępu i kontrolowanie frekwencji
  • uzupełnianie materiałów informacyjnych i promocyjnych
  • informowanie o ofercie Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku oraz atrakcjach turystycznych Rybnika i Krainy Górnej Odry
  • doraźne asystowanie zwiedzającym podczas korzystania z wystawy stałej lub wystaw czasowych
  • ścisła współpraca z pozostałymi pracownikami zespołu obsługi zwiedzających oraz pozostałymi pracownikami Kopalni

Wymagania niezbędne (obowiązkowe)

  • wykształcenie co najmniej średnie
  • biegła znajomość języka polskiego
  • umiejętność posługiwania się komputerowymi aplikacjami biurowymi
  • dyspozycyjność, staranność, sumienność, wysoka kultura osobista, odpowiedzialność
  • umiejętność samodzielnej pracy i współpracy w zespole
  • stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na opisanym w ogłoszeniu stanowisku

Wymagania dodatkowe (mile widziane, nieobowiązkowe)

  • wykształcenie wyższe o profilu: turystyka, marketing, ekonomia, historia
  • doświadczenia zawodowe (staż pracy) na stanowiskach do spraw obsługi klienta
  • doświadczenie w pracy w instytucjach kultury lub innych podmiotach związanych z przemysłami czasu wolnego np. turystka, rozrywka, rekreacja
  • znajomość komunikatywna języka angielskiego, niemieckiego lub czeskiego
  • znajomość zagadnień związanych z górnictwem i historią Rybnickiego Okręgu Węglowego

Przebieg rekrutacji i wymagane dokumenty:

1. Złożenie podania o pracę

Aby wziąć udział w naborze należy złożyć:

  • wypełniony i podpisany kwestionariusz osobowy wg wzoru, stanowiącego załącznik do niniejszego ogłoszenia dostępnego online, dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie
  • kserokopie/a świadectw/a pracy (jeśli kandydat/ka takie posiada) lub oświadczenie kandydata w przypadku trwającego stosunku pracy

Do aplikacji można dołączyć fakultatywnie:

  • inne dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje i umiejętności, przebyte kursy,
  • pisemne referencje dla kandydatka/kandydatki z dotychczasowych miejsc pracy

Dokumenty należy przesłać na adres email: dyrektor@kopalniaignacy.pl (w tytule e-maila proszę wpisać „Nabór nr 1/2022 w Zabytkowej Kopalni Ignacy”) lub dostarczyć osobiście do siedziby Zabytkowej Kopalni Ignacy w zaklejonej kopercie z dopiskiem „Nabór nr 1/2022 w Zabytkowej Kopalni Ignacy” w terminie do dnia 22 kwietnia 2022 r. do godz. 16:00.

Podania o pracę, które wpłyną po powyżej określonym terminie, niekompletne (nie dotyczy innych dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje i umiejętności oraz referencji pisemnych) bądź niepodpisane NIE BĘDĄ ROZPATRYWANE.

Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku zastrzega sobie prawo do bezpośredniego kontaktu i zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną tylko wybrane osoby, których wybór nastąpił w oparciu o analizę informacji zawartych w kwestionariuszu osobowym.

2. Rozmowa kwalifikacyjna z udziałem dyrektora instytucji

W trakcie rozmowy kandydaci będą proszeni o przedstawienie swojego doświadczenia zawodowego oraz jakie mają oczekiwania w stosunku do pracodawcy.

Inne ważne terminy i informacje dotyczące rekrutacji:
Planowany termin rozmów rekrutacyjnych: 25.04.2022 r. – 29.04.2022 r.
Przewidywany termin zatrudnienia druga połowa maja 2022 r.
Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku zastrzega sobie prawo do nierozstrzygania rekrutacji bez podania przyczyn odwołania procesu naboru lub wydłużenia terminu trwania procedury naboru.