Zapraszamy na spotkanie podróżnicze z Michałem Kochańczykiem, urodzonym w 1950 roku w Gdańsku, taternikiem, alpinistą, polarnikiem, żeglarzem, działaczem organizacyjnym, publicystą, fotografem, filmowcem realizatorem programów telewizyjnych oraz wykładowcą akademickim.

Michał Kochańczyk brał udział w dwudziestu pięciu wyprawach w różne góry Ziemi (w niektórych jako kierownik) oraz w kilkunastu wyprawach eksploracyjnych. Opublikował szereg artykułów i reportaży w czasopismach podróżniczych i eksploracyjnych. Otrzymał dyplom za uratowanie kota z wysokiej sosny. Polarny rejs jachtu „Lady Dana 44” Przejściem Północno-Wschodnim, w którym uczestniczył Michał Kochańczyk, został wyróżniony Rejsem Roku 2013. Autor książki „Jedno lato w Himalajach” i współautor książki „Fitz Roy”.

Wstęp – 10 zł
Bilety online lub w kasie Zabytkowej Kopalni Ignacy

O prezentacji:

Prezentacja z wielu wypraw w najwyższe góry świata. Michał Kochańczyk przedstawi, Ilustrując to zdjęciami i filmami, najbardziej dramatyczne wydarzenia podczas swoich wypraw na himalajskie szczyty Nanga Parbat, Annapurnę, Cho Oyu, Langtang Lirung, Trisul, Bhaghirathi czy Srikajlas, a także z zimowej przeprawy przez Spitsbergen, z wejścia na Mt McKinley na Alasce, na andyjskie szczyty Aconcagua i Auzagate w Cordillera Vilcanota, z ekspedycji naukowo-eksploracyjnych na niezdobyte płaskowyże na Wyżynie Gujańskiej, z wejść na wulkany Wirunga i Margheritę w górach Ruwenzori w Afryce, z wyprawy na Kongur Shan, najwyższy szczyt Pamiru Chińskiego. Opowie także o przeprowadzeniu nowej drogi na północnej ścianie Fitz Roya w Patagonii i wspinaczkach w górach Hoggar na Saharze. Będzie również przedstawiony wątek wspinaczek tatrzańskich, które wprowadziły Michała Kochańczyka w Góry Wysokie.

Poznamy także „Wodospady świata” – ilustrowany przeźroczami przegląd oraz charakterystyka najciekawszych i najpiękniejszych wodospadów świata: Iguazu, Wodospadów Wiktorii na rzece Zambezi, Tis Isat – wodospadów Błękitnego Nilu, Niagary, Salto Angel w Wenezueli Wodospadów Murchisona na Nilu Wiktorii i wielu innych.

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami używanej przeglądarki.