W dniach 20–21 lutego 2026 roku w centrum wystawienniczym Černá louka w Ostrawie odbyła się kolejna edycja targów turystycznych Dovolená Ostrava – jednego z najważniejszych spotkań branży w regionie morawsko-śląskim.

A my? Spakowaliśmy materiały, energię i ruszyliśmy w drogę.

Na wspólnym stoisku, koordynowanym przez Śląska Organizacja Turystyczna, razem z partnerami, m.in. Kraina Górnej Odry, SLASKIE.travel, Pałac Baranowice, Kopalnia Guido czy Carbonarium, pokazywaliśmy, że województwo śląskie to region wielu światów. Od górskich szlaków i rowerowych wypraw, przez city break w miastach regionu oraz klimatyczne pałace, po turystykę industrialną, z takimi miejscami jak Zabytkowa Kopalnia Ignacy.

Obecnie turyści nie chcą już tylko zobaczyć atrakcji. Pragną „dotknąć” historii związanej z danym miejscem i doświadczyć jej różnymi zmysłami. Chcą dziś usłyszeć jak pracują maszyny, dotknąć narzędzi, poczuć zapach czy nawet smak danego miejsca. Współczesny turysta szuka doświadczenia, które wywoła w nim emocje i zostanie w pamięci na dłużej. I takie wyzwanie stoi właśnie przed nami, instytucjami kultury i turystyki – tworzyć ofertę, która angażuje i zaciekawia.

Wracamy z Ostrawy z głowami pełnymi inspiracji i przekonaniem, że konsekwentna promocja regionu naprawdę działa.

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami używanej przeglądarki.