Zabytkowa Kopalnia Ignacy zaprasza 24 maja (piątek) o godz. 18.30 na koncert zespołów Vermona Kids (emo / indie / punk), Balkon (post-punk / post-hardcore) oraz Rewounded (noise rock). Koncert odbędzie się w klimatycznych wnętrzach nadszybia Kościuszko, zapewniając wyjątkowe wrażenia zarówno akustyczne, jak i wizualne.

Vermona Kids (emo / indie / punk)

Na trasie ze swoim nowym wydawnictwem „Keepsake” (Peleton Records). Trzeci album Vermona Kids brzmieniowo pracuje na klasycznych inspiracjach zespołu (od Sunny Day Real Estate po Sonic Youth), sięgając też tym razem jaśniejszych, bardziej melodyjnych brzmień w stylu Jimmy Eat World i Braid. Vermona Kids to zespół muzyków z Wołowa, Ostrzeszowa oraz Rybnika (składający się z członków Turnip Farm, Blue Raincoat, OvE, Fueling The Fire).

𝐁𝐀𝐋𝐊𝐎𝐍 (post-punk / post-hardcore)

BALKON bezwstydnie zgapia wszystko co najgorsze w Republice, wszystko co wkurza w Sonic Youth, a wokalista chciałby być Marcinem Świetlickim. Tworzą pełne ekspresji piosenki, mocno inspirowane jazzowymi harmoniami i post-punkiem, w dodatku z tekstami w rodzimym narzeczu. Jednym słowem wszystko-punk. Świeży śląski projekt, w skład którego wchodzą: Michał Białas – głos, gitara; Jakub Buczek (Bukowicz) – bas, drugi głos; Martin Hořák – perkusja. Również debiut płytowy mają przed sobą, ale można powiedzieć, że już rozpoczął drogę do Waszych uszu, jest po prostu nieco wyboista.

Rewounded (noise rock / no wave)

Rybnicki kwartet powstały w 2020 roku, oparty na post-punku, noise-rockowej dynamice i no-wave’owej tendencji do męczenia gitar elektrycznych. Działa głównie poprzez głośne i bezkompromisowe koncerty. Zaleca się wziąć zatyczki.

______ ______ ______ ______ ______ ______
Pierwsza, limitowana pula biletów w cenie 20 zł już w sprzedaży! Cena obowiązuje do końca marca lub do wyczerpania puli. Od kwietnia bilety w cenie 25 zł, w dniu koncertu 30 zł.

Dla osób poniżej 18 roku życia bilety w cenie 1 zł!

BILETY ONLINE lub w kasie Zabytkowej Kopalni Ignacy

Vermona Kids - There's No Place Like Home
Balkon - Pan Wymagacz [live z Zamiostudio]
Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami używanej przeglądarki.