4 czerwca skorzystaj z bezpłatnego transportu i jedź bez obaw

Podróż umilą industrialne opowieści o rewolucji przemysłowej i Kopalni Ignacy

Bezpłatny transport 4 czerwca

Wybierasz się samochodem? Sprawdź parkingi w pobliżu kopalni

Mapa parkingów podczas festiwalu otwarcia Kopalnia Ignacy
  • Parkingi

    P 1 - teren dawnej Kotłowni
    P 2 - Rybnik, ul. Mościckiego / ul. Bolesława Śmiałego
    P 3 - Rybnik, ul. Sportowa 110
    P 4 - Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Niewiadomiu
    P 5 - Szkoła podstawowa, Rybnik, ul. Morcinka 18
    P 6 - Klub Sportowy Sokolnia, Radlin, ul. Sokolska 6

  • Wejścia na teren Kopalni

    W 1 - brama od strony ulicy Mościckiego
    W 2 - furtka od strony ulicy Sportowej

Jesteś spoza Rybnika? Zobacz jak do nas dojechać

Dojazd do Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku

Czym dojechać do Zabytkowej Kopalni Ignacy?

Samochodem

Podróżując samochodem warto wybrać Drogę Regionalną nr DW 935 Racibórz-Pszczyna. Krzyżuje się z nią Autostrada Bursztynowa A1 (węzeł Żory) oraz droga krajowa DK 81 „Wiślanka” w Żorach. W chwili obecnej droga regionalna nr 935 Racibórz-Pszczyna kończy się na skrzyżowaniu z drogą krajową DK 78. W tym miejscu, na rondzie Niedobczyce-Paryż, należy zjechać na ul. Hetmańską, dalej ul. Górnośląską i ul. Janasa. Dojazd do Zabytkowej Kopalni Ignacy od zjazdu z autostrady A1 zajmuje 15 min, a od zjazdu z  DK 81 – 20 min.

Przy Zabytkowej Kopalni Ignacy znajduje się ponad 70 miejsc parkingowych.

Autobus ZTZ Rybnik

Autobusem

Do Kopalni można dotrzeć autobusami Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku nr 4, 9, 24 (należy wysiąść na przystanku Rybnik Niewiadom Kopalnia Ignacy) oraz nr 1 i 23 (należy wysiąść na przystanku Rybnik Niewiadom Sportowa). W autobusach korzystać można z elektronicznej karty miejskiej (e-karty). Bilet tradycyjny można też kupić u kierowcy. Kliknij i sprawdź rozkład jazdy
(fot. Urząd Miasta Rybnika)

Pociągiem

Zabytkowa Kopalnia Ignacy znajduje się w odległości 10 minut od Dworca PKP – Rybnik Niewiadom przy ul. Sportowej 1. Na stacji zatrzymują się pociągi regionalnego przewoźnika Kolei Śląskich. Kursują one na trasie S7, łączącej Katowice – Mikołów – Orzesze – Czerwionka – Leszczyny – Rybnik – Rydułtowy – Racibórz. Dojście z dworca zajmuje 15 minut piechotą.

Alternatywnym rozwiązaniem rozwiązaniem jest przystanek Rybnik Rymer na trasie Katowice – Wodzisław Śląski. Znajduje się on w odległości 3km od Kopalni. W tym przypadku warto użyć roweru. Przejazd zajmie ok. 14 minut.

Uwaga: z powodu remontów na odcinku Rybnik – Rybnik Niewiadom obowiązuje autobusowa komunikacja zastępcza. Kliknij i sprawdź rozkład pociągów

Trasy rowerowe w Rybniku

Rowerem

W Rybniku mamy ponad 300 km ścieżek rowerowych. Do Zabytkowej Kopalni Ignacy wiedzie trasa zielona z odcinkiem nr 315 – Szlak Początków Górnictwa Węglowego. Przebiega od Chwałęcic (Ośrodek „Kotwica”: przystań żeglarska do dyspozycji jachty, kajaki, rowery wodne, deski windsurfingowe, domki kempingowe) przez Zebrzydowice do Zabytkowe Kopalni Ignacy w Rybniku-Niewiadomiu. Długość trasy: 8,7 km. Na terenie Kopalni znajduje się stacja rowerów miejskich. Kliknij i dowiedz się więcej o trasach rowerowych
(fot. Urząd Miasta Rybnika)

Jak do nas trafić?

Zabytkowa Kopalnia Ignacy położona jest w Rybniku, w południowej Polsce, w województwie śląskim. Dojedziesz do nas w 15 minut, zjeżdżając z autostrady A1 na węźle Żory.

ul.  Ignacego Mościckiego 3
44-273 Rybnik-Niewiadom
województwo śląskie

Tel. +48 32 4407 920
E-mail: kontakt@kopalniaignacy.pl

Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami używanej przeglądarki.