informacje

Wystawa Tomasza Sętowskiego


2018-05-22

 "Magiczne tchnienie industrii" 

Malarstwo - rysunek - grafika - rzeźba

  • Wystawa Tomasza Sętowskiego

9 czerwca w czasie Industriady odbędzie się spotkanie z Tomaszem Sętowskim. Artysta opowie o swojej twórczości i inspiracjach.

 

 

O autorze:
Tomasz Sętowski – Pochodzi z Częstochowy. Absolwent częstochowskiej Akademii na wydziale malarstwa, W 2000 roku stworzył miejsce wyjątkowe - Muzeum Wyobraźni - to wnętrze wypełnione twórczością artysty. Niezwykła aranżacja pozwala widzowi przenieść się na chwilę do wnętrza magicznego obrazu Sętowskiego.
Artysta ma w dorobku ponad 100 wystaw indywidualnych. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych i muzealnych m.in. w Muzeum Sztuki Fantastycznej w Szwajcarii, Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku oraz Muzeum w Abu Dabi. Malarstwo Sętowskiego od lat triumfuje na salonach CFM oraz w Inter Art Gallery- New York, USA w towarzystwie płócien Salvadora Dali i Michaela Parkesa. 
Co roku twórczość Tomka zdobi ściany na największym 
w Europie pokazie realizmu magicznego “Dreamscape”
w Amsterdamie. Wystawia m.in. w Nowym Jorku, Las Vegas, Dubaju i Abu Dhabi, Paryżu oraz Monaco. Publiczność doceniała sztukę Tomka nadając mu tytuł “Twórca roku”. W 2007 Busisness Centre Club w dowód uznania za działalność charytatywną przynała artyście tytuł członka honorowego. 
Obrazy twórcy wielokrotnie gościły na okładkach pism, wydawnictw książkowych oraz muzycznych.
W roku 2013 Sętowski otrzymał medal "Gloria Artis" najwyższe odznaczenie za wybitne zasługi w dziedzinie kultury, a 4 kwietnia 2014 Academie Europene des Arts-France oraz krytycy sztuki przyznali twórcy medal dla najlepszego artysty na wystawie salonu wiosennego w Paryżu.
Kolekcja zachwyciła Damęrodu Grimaldi - Eduardę Crocciani, która wraz z swą córką Księżną Camillą Di Borbone Delle Due Sicilie, Duchessa di Castro stały się właścicielami obrazów Sętowskiego.