informacje

HOYM Industry FEST #3


2019-08-27

Festiwal sztuk industrialnych HOYM Industry FEST odbędzie się po raz trzeci! 31 sierpnia czekają nas koncerty artystów reprezentujących muzykę industrialną i elektroniczną, pokój retro gier komputerowych, wykłady, animacje dla najmłodszych, wystawy i inne atrakcje w industrialnym klimacie.

  • HOYM Industry FEST #3

Harmonogram:

14.00 Otwarcie Festiwalu

14:00 – 18:00 Warsztaty w klimacie industrialnym dla najmłodszych

14:00 – 20:00 Dawne Komputery i Gry:

Retro granie (Atari, C64, Amiga, PC)

16:00 Wykład Joanny Stebel (Sassy Silesian)

„Losy imperium przemysłowego Karola Goduli”

17:00 Wernisaż wystawy Anety Gajos oraz Antoniego Faber

FotoGrafiAkwarela „Uchronić od zapomnienia historię naszej Małej Ojczyzny, historię przemysłu na Śląsku.”

Koncerty:

18:00 In2Elements

19:00 Holew

20:00 Vacos Malcolm

21:00 Alles

22:00 Dead Factory

Muzyka:

Alles (Łódź) - Duet, który tworzą Paweł Strzelec i Marcin Regucki. Od momentu powstania zespołu, w 2014 roku, ukazały się trzy albumy: “Post”, “Culture”, “Hope”. Ich muzyka wymyka się etykietom. To wypadkowa nurtów takich, jak industrial, punk czy post alternatywa i inspiracji szeroko pojętą awangardą. Teksty osadzone są w stylistyce post-punkowej, ale oddają osobiste spojrzenie, mocno zakotwiczone w kontekście kulturowym.

Dead Factory (Katowice) - Aktywnie działający od 2001 roku projekt Macieja Mutwila. Muzycznie i wizualnie oscyluje on w rejonach przemysłu i rejonu Śląska, z którego pochodzi, a który niewątpliwie stanowi dla niego największą inspirację. Obrazy i dźwięki z jego naturalnego otoczenia przeniesione zostały na kolejne wydawnictwa. Muzykę można opisać jako dronowe pejzaże w akompaniamencie mechanicznych rytmów, które przenoszą słuchacza w serce pracujących fabryk.

Holew (Chorzów) - Jednoosobowy projekt muzyczny zainspirowany filmami grozy z lat 80, łączący klasyczne inspiracje z nowoczesnymi brzmieniami muzyki elektronicznej. W jego dorobku można znaleźć głównie szybkie i mroczne utwory, w których dominują przesterowane syntezatory wzbogacone o dźwięki gitary elektrycznej. Nie zabraknie również bardziej refleksyjnych kompozycji żywcem wyciągniętych z filmów ery 80s.

In2Elements (Rybnik) - Projekt, za którym stoi Adam Szopa, związany z rybnicką sceną muzyczną od lat. Surowe syntezatory, przesterowane gitary, melancholia i hałas – tak w skrócie można podsumować muzyczną propozycję rybniczanina. Projekt powstał na początku 2017r i pomimo krótkiego okresu działalności, In2Elements posiada w swoim dorobku EP z 2018r zatytułowane „The world to come” oraz LP „Cold”, którego premiera miała miejsce w kwietniu tego roku. Ostatnie wydawnictwo In2Elements zbiera pozytywne recenzje środowiska muzycznego. Podczas występu na tegorocznym HOYM Industry FEST będziemy mogli usłyszeć premierowo materiał z płyty „Cold” oraz kilka niespodzianek, które muzyk przygotował specjalnie na to wydarzenie.

Vacos Malcolm (Gdańsk) - elektroniczny duet stworzony przez Łukasza Zielińskiego (VACOS) i Williama Malcolma (NIGHTRUN87). Ich mroczny, w pełni hardware'owy live act prowadzi w daleką podróż analogowych brzmień syntezatorów i maszyn perkusyjnych. Debiutancki album „Lost Reflections” będzie miał swoją premierę w 2019 roku.