informacje

24 sierpnia - Festiwal Kultur


2019-08-06

15.00 – 16.30 Lekcja języka arabskiego pod okiem arabistki Zuzanny Oniszczuk-Gaik

15.00 – 16.30 Malowanie ciała henną w wykonaniu Grety Gans

15.00 – 18.00 Warsztaty dla dzieci i rodziców (tworzenie biżuterii egipskiej, wykopaliska archeologiczne, itp.)

17.00 – 18.30 Warsztaty palenia sziszy prowadzone przez Herbaciarnię Małpa

18.30 – 19.30 Slajdowisko pt. „Egipt okiem archeologa z Rybnika” poprowadzi Magdalena Płoszaj, która trzykrotnie uczestniczyła w wykopaliskach w Egipcie

19.30 – 20.30 Koncert muzyki arabskiej. Wystąpią Humam Ammari i Nidal Kalboneh, członkowie Bukra Band.

  • 24 sierpnia - Festiwal Kultur

Humam Ammari to pochodzący z Jordanii, piosenkarz, gitarzysta i autor tekstów piosenek. Śpiewa po angielsku, hiszpańsku i arabsku. Łączy w swojej muzyce styl alternatywnego rocka, popu i muzyki orientalnej, co nadaje jej wyjątkowe brzmienie. Jego debiutancki album „This Time of the Day” (2012 r.) został nagrany w Jordanii, w Ammanie. Od ponad trzech lat Humam mieszka w Poznaniu, gdzie nagrał i wydał swój drugi album „Random Thoughts”. Humam wygrał konkurs Life On Stage 2016 i zagrał na Life Festival Oświęcim na tej samej scenie co Elton John oraz Queen z Adamem Lambertem. Z kolei Nidal Kalboneh to Palestyńczyk. Gra na lutni arabskiej (oud) i śpiewa. Obecnie mieszka w Poznaniu. Zwiedził Europę i Afrykę w ramach licznych stypendiów i programów wymiany międzynarodowej. Walka o pokój, godność naszej wspólnej egzystencji, wzajemne poszanowanie i tolerancje stanowią istotny element jego artystycznego przesłania.

Jak zwykle będzie wystawa oraz skromny poczęstunek .

Bilety w cenie 5 zł (dzieci za darmo) będą do kupienia od 11 sierpnia w Halo Rybnik, Industrialne Centrum Kultury w Rybniku - Niewiadomiu, Zabytkowa Kopalnia IGNACY, na serwisie biletyna.pl oraz przed samą imprezą.